Jak trenować białego amstaffa

Jak trenować białego amstaffa

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem psa rasy American Staffordshire Terrier, musisz zapoznać się z podstawowymi cechami tej rasy i zasadami opieki nad nią. W tym artykule omówimy również kwestie zdrowotne i opiekę nad psem. Nie zapomnij również zapoznać się z innymi naszymi artykułami, w których znajdziesz więcej informacji na temat psów rasy Amstaff. Do tego czasu możesz cieszyć się czytaniem o cechach charakterystycznych tej wspaniałej rasy. Ale zanim zaczniesz, omówmy kilka rzeczy, które są unikalne dla tej rasy.

American Staffordshire Terrier

Jeśli masz rodzinę, prawdopodobnie będziesz chciał dowiedzieć się, jak szkolić American Staffordshire Terrier. Pomimo niewielkich rozmiarów, psy te mają dużo energii i potrzebują codziennego spaceru. Potrzebują na przykład małego, ogrodzonego podwórka do zabawy i dodatkowych spacerów. Podczas szkolenia powinieneś być obecny, kiedy pies potrzebuje wyjść na dwór, ale nie w środku dnia. W ten sposób pies nie będzie czuł się zaniedbany i nie będzie rozpraszany przez obcych.

Cechy charakterystyczne

Amstaff jest dużą rasą psów, występującą w wielu kolorach. Jego sierść jest sztywna i błyszcząca, z białymi łatami na głowie i klatce piersiowej. Nie ma podszerstka, co sprawia, że jest bardziej wrażliwy na niskie temperatury – fragment ten został zaczerpnięty od specjalistów strony magazynfinansowy.pl. Głowa jest szeroka, z dwojgiem inteligentnych, szeroko osadzonych oczu. Ogon jest krótki i ma typowy wygląd pitbulla. Jego oczy są ciemne, ale mogą być niebieskie. Mimo białego umaszczenia amstaffy są na ogół przyjazne i lojalne wobec swoich rodzin.

Zdrowie

Amstaffy są łatwe w szkoleniu i bardzo chętnie przebywają ze swoimi właścicielami. Doskonale sprawdzają się w trudnych zadaniach, takich jak poszukiwanie i ratownictwo, i uwielbiają zabawy. Ich krótka sierść wymaga minimalnej pielęgnacji, ale wymagają stałej socjalizacji. Potrzebują również odpowiedniej aktywności fizycznej. Poniżej podajemy kilka ważnych wskazówek dotyczących szkolenia Twojego nowego pupila. Wszystkie psy potrzebują odpowiedniej socjalizacji i ruchu. Najlepiej rozpocząć szkolenie swojego Amstaffa, gdy jest on szczeniakiem.

Przeczytaj  Czy amstaff ma mocny uścisk szczęki?

Pielęgnacja

Białe psy rasy Amstaff wymagają dużej ilości ruchu. Potrzebują około 1 do 2 godzin aktywności fizycznej dziennie. Ćwiczenia są szczególnie ważne, ponieważ psy tej rasy są podatne na nudę i nie lubią siedzieć w miejscu. Można również stawiać tej rasie wyzwania psychiczne, zabierając ją na spacery lub szkoląc w zakresie psich sportów. Amstaffy są bardzo aktywne i chętnie uprawiają sport, zwłaszcza jeśli mogą bawić się ze swoimi właścicielami. Jogging i jazda na rowerze to dwa doskonałe sposoby na ćwiczenia fizyczne dla Twojego Amstaffa.

Szkolenie

Szkolenie amstaffa nie różni się od szkolenia każdego innego psa. Amstaffy wymagają jednak więcej socjalizacji i ruchu niż większość psów. Szkolenie psa powinno rozpocząć się już w wieku siedmiu do ośmiu tygodni, kiedy to należy rozpocząć szkolenie szczeniąt i podstawowe szkolenie posłuszeństwa. W miarę jak Twój Amstaff będzie dorastał, będziesz chciał wprowadzić bardziej skomplikowane szkolenie. Aby pomóc swojemu nowemu psu w opanowaniu podstawowych komend, zacznij od zapoznania go z innymi psami i ludźmi.

 

Podobne: