Redakcja

Redaktor Główny

Darek Bąkiewicz

Jesteśmy grupą osób, które łączy i motywuje do działania miłość do psów w typie bull, wiara w to, że można wzruszyć ludzkie serca i otworzyć innym oczy na cierpienie tej konkretnej rasy oraz nadzieja, że wspólnie uda nam się odmienić ich los.
Od 2009 roku aktywnie działamy na rzecz bezdomnych zwierząt, zarówno tych przebywających w schronisku, jak i tych błąkających się po ulicach naszego miasta. Niejednokrotnie interweniowaliśmy w przypadkach złego traktowania tych psów przez właścicieli. Do głębi porusza nas właśnie los amstaffów, pitbulli i bullterierów, bo niezwykle często padają one ofiarą ludzkiej głupoty, bezmyślności, żądzy rozrywki i fałszywych stereotypów na temat rasy.
Znamy ich psychikę, dozgonne przywiązanie do człowieka, zdolność do ogromnych poświęceń, wiemy jak bardzo cierpią w ciasnych schroniskowych boksach bez możliwości kontaktu z ludźmi i spożytkowania drzemiących w nich pokładów energii. Dlatego w 2013 roku postanowiliśmy założyć Fundację, by móc dotrzeć z pomocą do większej ilości potrzebujących psiaków, by mieć umocowanie prawne i większą swobodę działania.


e-mail: [email protected]