W jakich kolorach występuje amstaff

W jakich kolorach występuje amstaff

American Staffordshire Terrier, czyli Amstaff, to średniej wielkości pies o krótkiej sierści. Istnieją dwa główne kolory dla tej rasy: płowy i niebieski pręgowany. Możesz wybrać jedno z nich, zgodnie z własnym gustem. W jakich kolorach dostępny jest Amstaff? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Pierwotnie wyhodowany w Stanach Zjednoczonych, amerykański Staffy jest popularną rasą w wielu krajach – ten kąsek informacji jest rezultatem pracy autorów portalu Blog o Urodzie.

Amstaff płowo-biały

Amerykański Amstaff o płowym umaszczeniu ma białe łaty na ciele i twarzy. Ubarwienie to jest podobne do płowego niebieskiego, ale ma jaśniejszy odcień. American Staffordshire Terrier może mieć również umaszczenie niebiesko-płowe pręgowane. Amstaff jest bardzo inteligentnym, towarzyskim i łagodnym towarzyszem, który łatwo przystosowuje się do życia w rodzinie. Niezależnie od tego, czy jest w ruchu, czy w domu, znajdzie się dla niego jakieś wyzwanie i zapewni mu aktywność.

Ta inteligentna rasa psów dobrze reaguje na szkolenie i rozumie polecenia swoich właścicieli. Dzięki towarzyskiemu temperamentowi i krótkiej sierści jest idealnym wyborem dla początkujących właścicieli psów. Amstaff jest stosunkowo mało wrażliwy na dotyk i pieszczoty, ale nie oznacza to, że nie będzie uwielbiał być głaskany. Mimo swojej łagodnej natury jest bardzo tolerancyjnym i odpornym psem.

Płowo-biały American Staffordshire Terrier

Fawn sable American Staffordshire terrier ma płowe umaszczenie z białymi plamami na ciele. Jest to krzyżówka niebieskiego płowego i niebieskiego pręgowanego. Niebiesko płowe teriery mają niebiesko płowe umaszczenie na ciele i czarną łatę na nosie. American Staffordshire terrier występuje również w dwóch innych umaszczeniach: płowym i niebieskim płowym.

Fawn sable American Staffordshire terrier ma ubarwienie podobne do płowego pręgowanego. Ma białe łaty na ciele i pysku, a jego nogi są głównie czarne. Niektóre pręgi są białe i mogą występować również na grzbiecie i przednich kończynach. Wzorzec umaszczenia płowego American Staffordshire terriera jest połączeniem bieli, płowego i ciemniejszej szarości.

Przeczytaj  Jaki kaganiec dla amstaffa?

Blue Brindle American Staffordshire Terrier

Amerykański Amstaff występuje w 18 różnych kolorach. Najbardziej rozpowszechniony jest kolor niebieski pręgowany, który nie jest tak jaskrawy, jak sugeruje nazwa. W rzeczywistości niebieska sierść amerykańskiego Staffie jest szarawa, ale ciemniejsze umaszczenie ma niebieskawy odcień i niebieski nos. Inne kolory Staffie to pręgowany i brązowy. Niebieskie Staffie są niezwykle urocze i świetnie nadają się na zwierzęta domowe, ale są również podatne na alergie skórne.

American Staffordshire Terrier jest również określany jako „Pit Bull” lub „British Pit Bull”. Określenie to można zastosować do każdego psa, który wygląda podobnie jak AmStaff. Psy te mają krótką, błyszczącą sierść i mogą występować w jednym z 18 kolorów. Mimo że nie zaleca się stosowania całkowicie białego umaszczenia, ponieważ kojarzy się ono z głuchotą, można spotkać psy o umaszczeniu niebieskim lub niebieskim z brązowymi lub pręgowanymi znaczeniami. Są one 84. najpopularniejszą rasą zarejestrowaną w AKC.

 

Podobne: