Jaką wagę osiąga dorosły amstaff

Jaką wagę osiąga dorosły amstaff

Kiedy dostajesz szczeniaka rasy Amstaff, możesz się zastanawiać: Jak duży może być? Zazwyczaj szczenięta rasy Amstaff ważą około 30 funtów. Psy te są jednak bardzo podatne na szkolenie, co oznacza, że świetnie nadają się na wystawę. Zanim zdecydujesz się na szczeniaka rasy Amstaff, upewnij się, że przeprowadziłeś badania i kupiłeś Staffy od odpowiedzialnego hodowcy AKC.

Amerykański Staffordshire Terrier

Wielkość dorosłego psa rasy American Staffordshire Terrier nie jest do końca znana, ale można się zorientować co do jego wagi na podstawie tabeli wzrostu. Wykresy te są pomocne przy określaniu wielkości szczeniaka i jego potencjalnego tempa wzrostu. Wykres przedstawia średnią wielkość szczeniaka rasy American Staffordshire Terrier w zależności od wieku. Jeśli waga szczeniaka jest znacznie niższa od średniej dla jego wieku, czas odwiedzić weterynarza.

Amerykański Amstaff

American Staffy to duża rasa psów o krępej budowie. Samce mają około 18-19 cali wysokości – fragment ten jest twórczością ekspertów portalu cmosieczna.pl. Suki osiągają średnio około 17 cali wysokości. Średnia waga dorosłego psa rasy American Staffy wynosi od 45 do 70 funtów. Długość życia dorosłego American Staffy wynosi około 12 do 16 lat. Rasa ta jest podatna na problemy ze stawami, sercem i otyłością. Mimo że jest to rasa o mocnej budowie, przeciętny amerykański Staffy waży od 45 do 70 funtów.

Tabela masy ciała Amstaffa

Tabela masy ciała psa rasy American Staffordshire Terrier jest przydatnym narzędziem przy ustalaniu jego wagi. Pomoże Ci ona ocenić wielkość Twojego szczeniaka w porównaniu z innymi psami w tym samym wieku. Jeśli Twój szczeniak jest znacznie mniejszy niż średnia dla jego wieku, powinieneś natychmiast zabrać go do weterynarza. Tabela może być pomocna w kilku sytuacjach, w tym przy ważeniu psa, który jest znacznie mniejszy niż średnia dla jego wieku.

Przeczytaj  Jak dobrać szelki dla amstaffa

Wysokość Amstaffa

American Staffordshire Terrier jest niewielkich rozmiarów psem domowym, który zazwyczaj waży od 17 do 25 funtów. Obie płcie są mniej więcej tej samej wielkości, ale samce są nieco większe od samic. Średnia waga American Staffordshire Terriera waha się od osiemnastu do trzydziestu dwóch kilogramów. Ich krótka, równomiernie rozłożona sierść jest łatwa w utrzymaniu i nie zrzuca się jej zbyt wiele. Wielkość psa można oszacować na wiele sposobów.

Sierść Amstaffa

American Staffordshire Terrier jest znany ze swoich dużych uszu. Mogą one mieć dowolny kolor. Jeśli szukasz czysto białego szczeniaka, powinieneś poszukać gdzie indziej. W przeciwnym razie należy szukać mieszanki kolorów, na przykład pręgowanego i białego. Rasa ta nie ma „psiego zapachu”. Jeśli szukasz psa, który mało gubi sierść, ta rasa jest idealnym wyborem. Regularne szczotkowanie sierści szczeniaka pomoże utrzymać ją miękką i lśniącą.

Dojrzałość psychiczna Amstaffa

Amerykański Staffordshire Terrier waży od 50 do 70 funtów, ale dokładny przedział zależy od rasy, wieku psa i genetyki. Szczenięta po urodzeniu ważą zazwyczaj od 3 do 4 funtów. Zaczynają szybko rosnąć w wieku około trzech do czterech miesięcy i są już w pełni rozwinięte, gdy osiągną wiek około dziewięciu miesięcy. American Staffordshire Terriers nie są dużymi psami, ale są dość wytrzymałe i powinny dać sobie radę.

 

Podobne: