Jak szukać dobrej hodowli amstaffa błękitnego

Jak szukać dobrej hodowli amstaffa błękitnego

Niebieski Amstaff to inteligentny, pewny siebie i towarzyski pies, który linieje jak każdy inny Staffie. Psy te mają wysoki poziom energii i wymagają od swoich opiekunów stymulowania ich aktywności umysłowej i fizycznej. W przeciwieństwie do innych Staffie, niebieskie AmStaffy nie są agresywne, ale potrzebują opiekuna, który zadba o to, aby zapewnić im dużą dawkę socjalizacji. Jeśli nie będą odpowiednio socjalizowane, mogą stać się agresywne.

Amstaffy są mądrymi, pewnymi siebie, dobrodusznymi towarzyszami.

Amstaffy są inteligentnymi, oddanymi towarzyszami, które lubią bawić się i współdziałać ze swoimi właścicielami. Potrzebują umiarkowanego codziennego ruchu i ciągłej socjalizacji. Amstaffy niebieskie są szczególnie inteligentne i przyjacielskie, a ich stosunek do obcych waha się od żywiołowego całowania twarzy po powściągliwą uprzejmość. Chociaż American Staffordshire terrier nie ma dziedzictwa walk psów, może być agresywny w konfrontacji z innym psem.

Sierść am Staffa jest krótka i sztywna. Najlepiej szczotkować ją szczotką z miękkim włosiem raz w tygodniu. Kąpiel powinna być wykonywana tylko wtedy, gdy pies brzydko pachnie lub jest szczególnie brudny – informacja ta jest rezultatem pracy specjalistów strony Świat pełen piękna. Ważne jest także regularne obcinanie paznokci. Długie paznokcie mogą drażnić psa i stanowić zagrożenie podczas spacerów. Jest to jeden z głównych powodów, dla których należy kąpać Am Staffy.
Wymagają opiekuna, który zapewni im odpowiednią stymulację psychiczną i fizyczną.

Niebieskie Amstaffy są psami bardzo inteligentnymi, o doskonałym potencjale szkoleniowym. Potrzebują opiekuna, który zapewni im aktywność i zajęcie psychiczne i fizyczne. Dobrze dogadują się z dziećmi i są wspaniałymi towarzyszami zabaw. Mogą być nieco hałaśliwe i dobrze czują się w towarzystwie małych dzieci. Należy jednak pamiętać, że są to psy bojowe i niebezpieczne. Trudno je odróżnić od pit bull terierów, dlatego należy zadbać o ich dobrą socjalizację.

Przeczytaj  Jaki kaganiec dla amstaffa?

Zrzucają sierść jak inne psy kolorowe.

Tak jak w przypadku każdej rasy Staffie, niebieski Amstaff zrzuca sierść co tydzień. Jest to normalna część pielęgnacji psa, a cotygodniowe szczotkowanie pozwoli utrzymać piękny wygląd sierści szczeniaka. Pamiętaj, aby podawać swojemu czworonogowi codziennie około 20-30 kalorii na funt masy ciała. Sierść psa należy szczotkować kilka razy w tygodniu, aby uniknąć matowienia i utrzymać psa w zdrowiu.

Chociaż rasa Blue Staffie jest generalnie zdrowym psem, nie jest odporna na alergie i problemy zdrowotne. Podobnie jak inne umaszczenia, rasa Blue Staffy może rozwinąć szereg problemów zdrowotnych. Jest on również podatny na alergie skórne. Na szczęście niebieskie umaszczenie Staffie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych i poszukiwanych kolorów w świecie psów. Niebieskie amstaffy są doskonałym zwierzakiem dla tych, którzy szukają stylowego psa.

Mogą być agresywne, jeśli nie są odpowiednio socjalizowane

American Staffordshire Terrier ma o wiele ciemniejszą historię genetyczną, a Amstaff jest potomkiem tej rasy psów. Rasa ta została wyhodowana w XVIII wieku do przynęt i walk psów, a wiele osób uważa, że jest ona spokrewniona z buldogiem sprzed 200 lat. Inni uważają, że niektóre wymarłe rasy miały swój udział w historii genetycznej Amstaffa. Po tym, jak w Wielkiej Brytanii zakazano krwawych sportów, American Staffordshire Terrier był wykorzystywany do walk psów w tym kraju.

Amstaffy są często określane mianem „łagodnych olbrzymów”, a ich rasa ma cechy podobne do Pit Bulla. W przeszłości psy te były wykorzystywane do wabienia i walk, a ich wielkość i wygląd przypominają cechy Pit Bulla. Ta cecha została później odrzucona, ponieważ hodowcy skupili się na wyglądzie. W rezultacie narodził się Staffie amerykański. Psy tej rasy są przyjaznymi, dobrodusznymi i lojalnymi zwierzętami domowymi.

Podobne: