Jak dobrać szelki dla amstaffa

Jak dobrać szelki dla amstaffa

Amstaff jest jedną z najbardziej inteligentnych i podatnych na szkolenie ras psów na świecie. Ważne jest, aby używać szelek, które są dopasowane do rozmiaru klatki piersiowej psa. W ten sposób pies będzie mógł kontrolować się w samochodzie. Wielkość klatki piersiowej American Staffordshire Terriera wynosi zazwyczaj od 26 do 30 cali. Aby upewnić się, że szelki pasują do rozmiaru klatki piersiowej psa, należy zmierzyć zarówno klatkę piersiową, jak i brzuch zwierzęcia.

Jeśli Twój pies jest mały, doskonałym rozwiązaniem jest lekka uprząż siatkowa. Będą one wygodne dla Twojego psa i wykonane z wysokiej jakości nylonu. Są one również wyściełane, co zapewnia dodatkową wygodę. Istnieje wiele rodzajów szelek w jaskrawych kolorach, które mogą stanowić modny element wyglądu Twojego psa. Jedną wadą tego typu uprzęży jest to, że rozmiary są małe i mogą nie pasować na Twojego psa – dane te zostały zgromadzone przez specjalistów serwisu gabinet-dr-kucz.pl. Dlatego przed zakupem uprzęży upewnij się, że dokonałeś pomiarów swojego psa.

Oprócz szelek Amstaffy potrzebują także obroży. Chociaż obroże są najbardziej praktycznym sprzętem treningowym, amstaffy są z natury silnymi i ciężkimi pociągaczami. Uprzęże chronią ich gardło i obwód przed uszkodzeniem w wyniku ciągnięcia. Nigdy nie należy zostawiać amstaffa bez uprzęży! Istnieje wiele opcji uprzęży, a ten przewodnik pomoże ci wybrać najlepszą z nich.

Podobne:

Przeczytaj  W jakich kolorach występuje amstaff