Jak dobrać szelki dla amstaffa

Jak dobrać szelki dla amstaffa

Amstaff jest jedną z najbardziej inteligentnych i podatnych na szkolenie ras psów na świecie. Ważne jest, aby używać szelek, które są dopasowane do rozmiaru klatki piersiowej psa. W ten sposób pies będzie mógł kontrolować się w samochodzie. Wielkość klatki piersiowej American Staffordshire Terriera wynosi zazwyczaj od 26 do 30 cali. Aby upewnić się, że szelki pasują do rozmiaru klatki piersiowej psa, należy zmierzyć zarówno klatkę piersiową, jak i brzuch zwierzęcia.

Jeśli Twój pies jest mały, doskonałym rozwiązaniem jest lekka uprząż siatkowa. Będą one wygodne dla Twojego psa i wykonane z wysokiej jakości nylonu. Są one również wyściełane, co zapewnia dodatkową wygodę. Istnieje wiele rodzajów szelek w jaskrawych kolorach, które mogą stanowić modny element wyglądu Twojego psa. Jedną wadą tego typu uprzęży jest to, że rozmiary są małe i mogą nie pasować na Twojego psa. Dlatego przed zakupem uprzęży upewnij się, że dokonałeś pomiarów swojego psa.

Oprócz szelek Amstaffy potrzebują także obroży. Chociaż obroże są najbardziej praktycznym sprzętem treningowym, amstaffy są z natury silnymi i ciężkimi pociągaczami. Uprzęże chronią ich gardło i obwód przed uszkodzeniem w wyniku ciągnięcia. Nigdy nie należy zostawiać amstaffa bez uprzęży! Istnieje wiele opcji uprzęży, a ten przewodnik pomoże ci wybrać najlepszą z nich.

Podobne:

Przeczytaj  Jak długo rośnie amstaff