Jak długo rośnie amstaff

Jak długo rośnie amstaff

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem czworonoga i przeglądnąłeś wszystkie rasy psów to może warto jednak wybrać Amstaffa, zapewne zastanawiasz się: Jak długo rośnie Amstaff? Rasa ta jest inteligentna, lojalna i chętna do zabawy. I tak jak w przypadku każdej innej rasy psów, Amstaff wymaga stanowczego i konsekwentnego szkolenia. Oto kilka pomocnych wskazówek:

Amstaffy są inteligentne

Jak sama nazwa wskazuje, Amstaff to bardzo inteligentne psy. Staffie są niezwykle lojalne, czułe i odważne. Lubią się bawić i gonić małe zwierzęta. Mimo że czasami bywają uparte, są bardzo kochające i lubią spędzać czas z rodziną. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem psa Staffie, oto kilka ważnych wskazówek, które pomogą Ci zacząć. Poniżej wymieniono kilka korzyści płynących z posiadania Staffie:

Wymagają stanowczego i konsekwentnego szkolenia

Amstaffy są niezwykle podatne na szkolenie i inteligentne, co czyni je wspaniałymi zwierzętami domowymi. Są wspaniałymi psami rodzinnymi i lubią spędzać czas ze swoimi ludźmi. Aby w pełni wykorzystać swój potencjał, potrzebują stanowczego i konsekwentnego szkolenia. Szkolenie powinno być konsekwentne i odbywać się codziennie, wielokrotnie w ciągu dnia. Podczas szkolenia Amstaffa należy pamiętać o nagradzaniu go smakołykami i pochwałami po każdej udanej sesji treningowej. Zapewni to Twojemu pupilowi mnóstwo stymulacji umysłowej, a także aktywność fizyczną.

Są lojalne

Amstaffy są lojalnymi towarzyszami. Są silne i bardzo uważnie obserwują otoczenie. Ze względu na te cechy są również opiekuńcze. Jednak ta lojalność może również prowadzić do agresywnych zachowań, jeśli nie są odpowiednio socjalizowane. We właściwych rękach Amstaffy są wspaniałymi zwierzętami domowymi. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których AmStaffy są doskonałym wyborem dla rodzin. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych wspaniałych psach!

Są figlarne

American Staffordshire Terrier dorasta do około 12-18 miesiąca życia, ale jego tempo wzrostu zatrzymuje się między tym momentem a pierwszymi urodzinami. Po osiągnięciu tego punktu pies nadal przybiera na wadze, aż osiągnie ostateczny rozmiar. Niebieskie Staffie mogą być dostępne, ale należy uważać, aby wybrać odpowiedniego hodowcę, ponieważ wielu hodowców hoduje je ze względu na kolor. Koszt niebieskiego Staffie może być wyższy niż białego lub szarego.

Są stoickie

Amstaff to duża rasa świń o umiarkowanym poziomie energii. Potrzebują co najmniej jednej do dwóch godzin ćwiczeń dziennie oraz różnorodnych form stymulacji psychicznej i fizycznej. Niektóre z tych aktywności to zabawa zabawkami logicznymi lub udział w psich sportach. Rasa ta wymaga również spędzania czasu w cieniu, aby uniknąć przegrzania. Ta stoicka natura oznacza, że Amstaff potrzebuje dużo stymulacji umysłowej, aby zachować szczęście i zdrowie.

Przeczytaj  Jak prawidłowo dobrać obroże oraz smycz dla amstaffa

Są to psy średniej wielkości

Amstaffy to psy średniej wielkości, które występują w szerokiej gamie umaszczeń. Zazwyczaj mają białą głowę i klatkę piersiową, a ich sierść jest sztywna, błyszcząca i nie ma podszerstka. Z tego powodu są wrażliwe na niskie temperatury. Amstaffy mają szerokie, inteligentne twarze i krótkie ogony. Powinny być dobrze socjalizowane i szkolone od najmłodszych lat. Jeśli jednak nie jesteś pewien, czy ta rasa jest dla Ciebie odpowiednia, poznaj jej zalety i wady.

Są głuche

Głuchota u amstaffów jest odnotowywana w tej rasie od XIX wieku. Jest to jedna z kilku cech wspólnych dla tej rasy. Badania genetyczne wykazują jednak, że przyczyna tego zjawiska jest niejasna. Chociaż nie wiadomo, w jakim stopniu głuchota powoduje różnice we wzroście i wadze, jednym z genów, który powiązano z głuchotą u Amstaffów, jest SILV. Gen ten powoduje powstawanie przypadkowych plam o rozrzedzonej pigmentacji, a nie jednolitego ubarwienia. W niektórych rasach jest to nazywane merle lub dapple.

Pytanie: „Po jakim czasie Amstaff staje się niewidomy?” jest często zadawane przez właścicieli psów. Rasa ta ma wiele problemów zdrowotnych i jest podatna na choroby oczu i skóry, a także alergie skórne. Można jednak zapobiec tym problemom u psa, zapewniając mu odpowiednią ilość ruchu i właściwą dietę. Oto kilka sposobów, które pomogą Twojemu amstaffowi zachować zdrowie. Staraj się, aby szczeniak miał co najmniej sześć miesięcy, a najlepiej więcej.

American Staffordshire Terrier to silna i wszechstronna rasa. Jego sierść jest sztywna i lśniąca, bez podszerstka, a głowa szeroka i potężna. Jego oczy są szeroko rozstawione i ciemne, a uszy przycięte i osadzone wysoko na głowie. Amstaff ma jednak za sobą historię walk i jest znany z tego, że jest bardziej wrażliwy na niskie temperatury niż inne rasy. Jak długo rośnie amstaff bez zębów?
Podobne: