Ile żyją amstaffy?

Ile żyją amstaffy?

Czy chcesz się dowiedzieć, jak długo żyją amstaffy? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule przedstawimy Ci średnią długość życia tych psów. Znajdziesz tu niektóre z ich typowych cech, a także dowiesz się, czego możesz się po nich spodziewać. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz dokładnie wiedział, jak opiekować się swoim nowym psem. Amstaffy i Staffie to psy o krótkiej sierści, średniej wielkości, które są wspaniałymi zwierzętami rodzinnymi i kochającymi czworonogami.

Średnia długość życia amstaffów

American Staffordshire Terrier, znany również jako Amstaff lub Staffy, jest średniej wielkości psem o krótkim umaszczeniu. Mogą dożyć nawet 15 lat, ale zazwyczaj są o wiele szczęśliwsze i zdrowsze, gdy są młode. Średnia długość życia Amstaffa wynosi około 12 lat. Rasa ta charakteryzuje się niską zachorowalnością na raka. Amstaffy są niezwykle kochane i lojalne wobec swoich właścicieli i rodziny.

Amstaff jest przyjaznym i inteligentnym psem do towarzystwa. W stosunku do dzieci są łagodne i cierpliwe, dobrze przystosowują się do życia rodzinnego. Ich aktywny charakter i wysoki poziom tolerancji sprawiają, że są doskonałymi zwierzętami domowymi dla gospodarstw z dziećmi – te dane są udostępnione przez portal beautymagazine.com.pl. Są również znane ze swojej miłości do życia i będą strzec swojej rodziny, jeśli poczują się zagrożone. Średnia długość ich życia wynosi około 12 lat, ale mogą żyć dłużej, jeśli są dobrze pielęgnowane.

Mimo że American Staffordshire Terrier jest rasą aktywną, ma krótką żywotność. Amstaffy mogą być dotknięte chorobami dziedzicznymi i alergiami skórnymi. Są również podatne na infekcje dróg moczowych i choroby autoimmunologiczne. Hodowcy muszą sprawdzać, czy ich psy macierzyste nie mają chorób dziedzicznych. Z wiekiem u psów tych pojawia się również zapalenie kości i stawów oraz spondyloza. Na szczęście, nie jest znane lekarstwo na te dolegliwości.

Przeczytaj  Jak trenować białego amstaffa

Średnia długość życia Amstaffa

Staffordshire Bull Terrier to krótkowłosa rasa psów czystej krwi, która wywodzi się z Black Country w Staffordshire w Anglii. Należą do grupy terierów, jednej z kilku grup rasowych. Średnia długość życia Staffie wynosi około 15 lat. Istnieje jednak wyższa granica zależna od wieku. Jeśli chodzi o długość życia, Staffordshire Bull Terrier żyje znacznie krócej niż inne rasy.

Rasa ta jest bardzo posłuszna i uwielbia przebywać wśród ludzi. Ich silna i mocna budowa sprawia, że są doskonałymi zwierzętami rodzinnymi, ale czasami mogą być hałaśliwe i agresywne. Choć generalnie dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi, mogą cierpieć z powodu lęku separacyjnego i być gryzipiórkami. Średnia długość życia Staffie zależy od jego ogólnego stanu zdrowia. Choć Staffie są na ogół zdrowe, ich waga może znacznie wzrosnąć, jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane.

Najczęstszą przyczyną śmierci psów rasy Staffie są choroby serca. Szmery w sercu mogą być wykryte podczas regularnych badań kontrolnych wykonywanych przez lekarza weterynarii. Staffie mogą jednak chorować na nowotwory. Ważne jest, aby zwrócić się do lekarza weterynarii z prośbą o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, ponieważ Staffie mają wysokie ryzyko zachorowania na tę chorobę w młodym wieku. Ponadto zwierzęta te mogą stać się niewidome. Nawet przy zastosowaniu nowoczesnej opieki weterynaryjnej długość życia psów rasy Staffies jest ograniczona. Regularne szczepienia, wysokiej jakości karma i ruch mogą pomóc im żyć dłużej.

 

Podobne: