Ile waży dorosły amstaff

Ile waży dorosły amstaff?

Jeśli szukasz psa, który jest łatwy w szkoleniu i bardzo inteligentny, American Staffordshire Terrier jest dla Ciebie. Psy te są bardzo towarzyskie i uwielbiają spędzać czas ze swoimi właścicielami. Są to psy rodzinne, które najlepiej czują się przy regularnych ćwiczeniach i stymulacji umysłowej. Aby dowiedzieć się, ile waży dorosły Amstaff, czytaj dalej. W tym artykule znajdziesz informacje o tym, ile waży dorosły Amstaff, a także o jego cechach osobowości i krzywej wzrostu.

Wielkość rasy Amerykański Amstaff

Ważnym czynnikiem przy wyborze psa rasy American Staffordshire Terrier jest jego wielkość. Rasa ta nie jest tak duża jak Boston terrier czy pudel, ale wciąż na tyle mała, aby mieć dobre wyczucie proporcji. Szerokość barków psa powinna być co najmniej trzy razy większa od długości jego ciała, a klatka piersiowa powinna być o co najmniej dwa cale mniejsza od szerokości barków. Niezależnie od tego, czy kupiłeś szczeniaka rasy American Staffordshire Terrier, czy też uratowałeś go, pamiętaj, aby zabrać go do weterynarza, aby zapewnić mu zdrowie i bezpieczeństwo.

Aby uzyskać ogólne wyobrażenie o wielkości dorosłego psa rasy American Staffie, nieocenionym narzędziem jest tabela masy ciała. W Internecie można nawet znaleźć krzywą wzrostu. Wykres ten pokazuje, w jakim tempie będzie rósł Twój pies. Informacje te są szczególnie przydatne, jeśli planujesz kupić szczeniaka, a następnie sprawić, by pies wyrósł na dużą rasę. Mały pies może nie rosnąć tak szybko jak dorosły duży American Staffordshire Terrier, dlatego warto zapoznać się z wykresem wzrostu przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Osobowość American Staffordshire Terrier

Jak wygląda osobowość Amstaffa? Ta średniej wielkości, krótko umaszczona rasa psów jest niezwykle popularna wśród właścicieli zwierząt. Poniższe cechy osobowości American Staffy pomogą Ci zrozumieć wyjątkową osobowość tego psa. Niezależnie od tego, czy szukasz psa do domu, czy wesołego, energicznego zwierzaka, ta rasa sprawi, że się uśmiechniesz. Poznaj unikalne cechy osobowości AmStaffa, aby w pełni wykorzystać potencjał swojego nowego psa.

American Staffy to kochająca, przyjazna i czuła rasa. Jest czuły w stosunku do swojej rodziny i przyjaciół, chętnie wita dzieci i nieznajomych. Jest jednak bardzo opiekuńczy w stosunku do swojej rodziny i powinien być socjalizowany już jako szczeniak. Często szczeka, co może być uciążliwe w miejscach, w których obowiązują ograniczenia dotyczące hałasu. Jeśli planujesz kupić psa rasy American Staffordshire Terrier, upewnij się, że poświęcisz czas na jego właściwą socjalizację już we wczesnym okresie życia.

Przeczytaj  W jakich kolorach występuje amstaff

Krzywa wzrostu Amstaffa

Zastanawiasz się nad kupnem psa rasy American Staffordshire Terrier? Zapoznaj się z krzywą wzrostu American Staffordshire Terrier. Dzięki niej dowiesz się, czego możesz się spodziewać, jeśli chodzi o wielkość psa, i będziesz wiedział, kiedy zacząć ograniczać dawki pokarmu. Jeśli Twój pies jest znacznie mniejszy niż się spodziewasz, możesz rozważyć wybór mniejszej rasy. Krzywa wzrostu pozwoli Ci zorientować się, kiedy powinieneś zacząć ograniczać dawki pokarmu dla swojego psa.

Szczenięta po urodzeniu ważą około 3 do 4 funtów, ale szybko osiągają dorosłe rozmiary po około 18 miesiącach. W tym czasie powinny ważyć od 10 do 15 funtów. W czwartym miesiącu życia powinny ważyć od 15 do 19 funtów. W dziewiątym miesiącu życia szczeniak powinien ważyć od 25 do 42 funtów. Nie jest to duży pies, ale mimo to warto znać jego tempo wzrostu.

Wielkość Amstaffa w porównaniu do Staffordshire Bull Terrier

Amerykański Amstaff jest dużym, imponującym psem, który często uważany jest za agresywnego „Pit Bulla”. Ta popularna rasa terierów ma wiele cech wspólnych ze swoim odpowiednikiem. American Staffordshire Terrier to wspaniały pies towarzyszący i rodzinny, bardzo czuły. Znane są również z tego, że są psami stróżującymi i chętnie witają obcych w swoich domach. Jednak mimo tej niezasłużonej reputacji American Staffordshire Terrier jest również znany z tego, że świetnie ocenia charakter i zna intencje swoich właścicieli.

Amerykański Amstaff jest nieco większy od Staffordshire Bull Terriera. Jego wysokość wynosi od 17 do 19 cali, a waga od 23 do 36 funtów. Jego sierść jest krótka, błyszcząca i występuje w różnych kolorach. Ma okrągłą głowę z wyraźnie zaznaczonymi mięśniami policzków i naturalnymi, nie przyciętymi uszami. American Staffordshire Terrier jest jednym z niewielu terierów, których wielkość jest zbliżona do wielkości Staffordshire Bull Terriera.

Podobne: