Czy na psa rasy amstaff trzeba mieć pozwolenie?

Czy na psa rasy amstaff trzeba mieć pozwolenie?

Jeśli chcesz wprowadzić psa rasy Amstaff do swojego domu, powinieneś kupić psa, który posiada licencję. Psa rasy Amstaff można nabyć w schronisku lub u hodowcy. Przed adopcją psa należy skontaktować się ze schroniskiem i upewnić się, że jest on zdrowy i nie ma żadnych problemów zdrowotnych. Należy również sprawdzić, czy nie są wymagane licencje dla tej rasy. Informacji o licencjach dla psów rasy Amstaff można szukać w Internecie.

Psy rasy Amstaff są bardzo podatne na szkolenie, dzięki czemu świetnie nadają się do uprawiania wielu rodzajów sportu. Mają wysoki poziom energii, a sporty pozwalają im ją rozładować. Bez odpowiedniej stymulacji mogą stać się agresywne, sfrustrowane, a nawet destrukcyjne, jeśli nie są szkolone lub ćwiczone. Jeśli chcesz, aby Twój Amstaff dobrze zachowywał się w pobliżu dzieci i innych zwierząt domowych, rozważ zakup psa, który jest odpowiednio wyszkolony i socjalizowany.

Amstaff ma krótką sierść i ma tendencję do umiarkowanego zrzucania sierści. Zrzucają też mniej niż niektóre inne rasy. Ponieważ są jednowarstwowe, American Staffordshire Terrier zrzuca sierść umiarkowanie przez cały rok. Aby zapobiec wypadaniu włosów, psa rasy Amstaff należy regularnie szczotkować. Ponadto psy te wymagają kąpieli co najmniej raz na dwa miesiące, aby zachować zdrowie. Rasa ta jest dobrym wyborem dla gospodarstw domowych z dziećmi – cytat ten został zgłębiony przez redakcję strony lekkafitneska.pl.

Psy rasy Am Staff są zdrowymi szczeniakami o takiej samej długości życia jak Pitbulle. Są one jednak podatne na problemy zdrowotne, takie jak dysplazja stawów biodrowych i łokciowych. Niektóre Pitbulle cierpią na poważniejszą chorobę zwaną abiotrofią móżdżkową, która wpływa na koordynację, równowagę i zdolność poruszania się. Jeśli nie jesteś pewien, czy potrafisz opiekować się psem rasy Amstaff, przed jego adopcją najlepiej zasięgnąć porady specjalisty.

Przeczytaj  Jak prawidłowo dobrać obroże oraz smycz dla amstaffa

Podobne: