Czy amstaff to rasa niebezpieczna?

Czy amstaff to rasa niebezpieczna?

American Staffordshire Terrier (lub Staffy) jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych ras psów, co sprawia, że często zadawane jest pytanie właścicielom psów. Dowiedz się więcej o tej rasie, jej historii oraz o wielu korzyściach i zagrożeniach związanych z jej posiadaniem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Poniżej przedstawiamy kilka najczęstszych pytań zadawanych przez właścicieli staffików. Ten artykuł odpowie na nie wszystkie. Czy amstaff jest niebezpieczną rasą?

Pitbulls

Pytanie „Czy pitbulle są niebezpieczne?” jest bardzo ważne, ponieważ psy te cieszą się złą sławą ze względu na swoje gryzące i agresywne zachowania. W rzeczywistości pitbulle są odpowiedzialne za większą liczbę ofiar śmiertelnych wśród ludzi i zwierząt niż jakakolwiek inna rasa. Każdego dnia dochodzi do większej liczby ataków pitbulli niż w przypadku innych ras, a ataki pitbulli są rzadko opisywane w mediach. Zamiast tego widzimy, jak właściciele zwierząt ze złamanym sercem i rozzłoszczone ofiary zamieszczają swoje zdjęcia w mediach społecznościowych.

Amerykański Staffordshire Terrier

American Staffordshire Terrier to wspaniały pies, ale powszechnie panuje błędne przekonanie, że jest to rasa niebezpieczna. Mimo że nie jest to rasa tradycyjnie hodowana do walk, potrafi być agresywna – zasób ten jest udostępniony przez serwis okiemzwierzaka.pl. Mimo że pies ten nie jest szczególnie duży, jest dobrym wyborem, jeśli masz dzieci lub młodą rodzinę. Pies ten może być zabawny i przyjacielski w stosunku do małych dzieci, ale może być destrukcyjny, jeśli się nudzi.

Historia Staffy’ego

Historia Staffy’ego przypomina historię Amstaffów i APBTów, ale pies ten ma nieco inne pochodzenie. Obie rasy wywodzą się od buldogów i pierwotnie zostały stworzone do uprawiania sportów walki. Ostatecznie psy te przekształciły się w oddanych towarzyszy, a w 1935 r. zostały oficjalnie uznane przez Kennel Club. Obecnie psy te są doskonałymi zwierzętami domowymi, które zarabiają na swoje utrzymanie, zwalczając szkodniki.

Przeczytaj  Czy na psa rasy amstaff trzeba mieć pozwolenie?

Zdrowie

Umiarkowany poziom energii u amstaffa oznacza, że należy mu zapewnić co najmniej jedną do dwóch godzin ruchu dziennie. Psy te powinny również brać udział w zajęciach, które stanowią wyzwanie dla ich zdolności umysłowych, takich jak układanie puzzli lub uprawianie psich sportów. Psy, które mają skłonność do przegrzewania się, są szczególnie podatne na tę chorobę. Dobra wiadomość jest taka, że psy te nie są bardzo wymagające. Są one jednak nadal wrażliwe na ciepło, dlatego ważne jest zapewnienie im odpowiedniej ilości ruchu.

Szkolenie

Rasa Amstaff ma złą reputację ze względu na swoje agresywne zachowanie. Jednak każdy pies może być agresywny, a Staffies nie jest tu wyjątkiem. Rasa ta jest powszechnie wykorzystywana w nielegalnych sportach walki z krwią. Pomimo tych negatywnych stereotypów, Amstaffy są wspaniałymi zwierzętami domowymi dla członków rodziny, którzy chcą mieć psa do zabawy. Poza tym, że są wysportowane, Amstaffy mogą być doskonałymi towarzyszami zabaw. Ćwiczenie psa pomaga obniżyć jego energię, zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia agresji i sprzyja wzmocnieniu więzi między właścicielem a psem.

Adopcja

Zastanawiasz się nad adopcją Amstaffa? Jest wiele sposobów, aby znaleźć psa, który spełni Twoje oczekiwania. Przede wszystkim możesz poszukać grupy ratowania psów. Jeśli nie możesz znaleźć takiej w okolicy, spróbuj poszukać grup ratowniczych American Staffordshire Terrier w swojej okolicy. Chociaż w niektórych rejonach rasa ta jest ograniczona, można znaleźć grupy specjalizujące się w innych rasach.

 

Podobne: